Як і чим мити доїльний апарат


Домашні та промислові доїльні апарати потребують постійного санітарно-гігієнічного обслуговування. Після закінчення доїння обов'язково промивається навісне обладнання, задіяне в перегонці молока. Система складається із соскової гуми, колектори, молочних шлангів, доїльного відра. Такі заходи перешкоджають появі небажаних бактерій, здатних завдати серйозної шкоди здоров'ю людини. Крім цього, прокачування води з засобом для чищення зменшує утворення нальоту на внутрішніх стінках перерахованих деталей.

Влітку висока температура навколишнього повітря прискорює зростання мікроорганізмів, для яких залишки молока та жирна плівка чудове живильне середовище. Ви відразу ж це відчуєте зміни якості продукції. З'являється неприємний запах, змінюються смакові якості, термін зберігання різко знижується.

Стаття буде корисна тим, хто збирається або купив вакуумний доїльний апарат. Перелічені в ній способи догляду за установкою дуже прості, що вимагають лише невеликої вправності та виробленої звички не відкладати на потім.

Промивання доїльного апарату

Регулярне очищення після доїння складається з трьох етапів миття та одного процесу сушіння.

  1. Виконується попереднє полоскання у теплій воді з температурою 30-35 градусів. Взимку треба збільшити на 5-10 градусів. Матеріали холодні та заберуть на себе частину тепла. Вона змиє залишки молока, які накопичуються в нижніх точках шланга при згинанні, краплинні залишки на внутрішній частині системи. При нижчій температурі жир перейде в твердий стан, при вищій - випаде в осад міцно прилипне.

  2. Підігрівають нову порцію чистої води до 60 градусів і розчиняють у ній засіб для чищення (детергент). Тепла рідина розріджує жирний наліт, а лужний склад почне його роз'їдати та розчиняти.
    Наприкінці проганяють всю систему у чистій питній воді кілька разів. Таким чином, вимивається залишки миючої речовини.

  3. Для просушування шланги підвішують за один із країв у теплому місці, для стікання залишків вологи. У її залишках може почати розвиватися грибок чи пліснява.

 

Щоденне чищення доїльного обладнання

  • Промивайте наприкінці дня зовнішню сторону навісного обладнання установки в теплій воді зі шланга з розпилювачем. Достатньо змитиме пил, розводи від дотиків, прилиплі частки бруду.

промывка стаканов

  • Опустіть доїльні склянки у відро із теплою водою. Увімкніть установку як при доїнні корови. Почнеться її перекачування у доїльне відро. Поліпшити ефект промивання почергове піднімання і опускання склянок, щоб змінювався потік води. Нехай через них проходить короткочасно повітря.

  • Вилийте використану брудну воду.

  • Тепер треба через установку пропустити мильний або спеціальний розчин, що чистить, розчинений у гарячій воді.

промывка установки

  • Візьміть йоржик середнього розміру. Ретельно промийте внутрішню частину соскової гуми. Тоненьким йоржиком прочистіть патрубок, що відходить від неї.

  • Ополосніть один-два рази знову вже чистою водою.

     

  • Шланги з пульсатором та склянками підвісьте на гачок так, щоб вся рідина могла стекти вниз. Уникайте перегинів зі
    стоячою водою.

  • Окремо промийте кришку із доїльним відром із двох сторін.

очистка бидона

Щотижневе миття та очищення

Тривала робота кожної деталі обумовлюється дбайливим ставленням до неї. Один раз на тиждень виділяйте годину для технічного обслуговування. Розбирайте кожен вузол, щоб ретельно його очистити від наросту, що скупчився. Він все одно утворюватиметься, особливо в щілинах, куточках. Не треба також боятися, що потім зламаєте або неправильно зберете. Конструкція дуже проста. Кришки відкручуються, а шланги – стягуються. Навіть якщо у вас виникнуть складності, зателефонуйте виробнику для отримання консультації.

  • Процес миття в розчині, що чистить, аналогічний тому, як було описано вище. Почати потрібно з нього.

  • На цей раз очищення обладнання капітальне. Розбирається кожен вузол, потім поміщається на півгодини на годину в теплу воду з миючим розчином.

чистка оборудования

  • Почекавши поки все накисне за допомогою набору йоржиків, прочистіть внутрішній бік шлангів, соскової гуми, розберіть колектор і вимийте його.

  • Щиткою та ганчіркою вимийте всю зовнішню частину від пилу із брудом.

  • Закінчіть ополіскування компонентів чистою водою.

  • Розкладіть в теплому місці, щоб воно все висохло.

Чим мити доїльний апарат?

Як миючий засіб можуть використовуватися побутові засоби та призначені для доїльних апаратів. Найпоширенішим і найдешевшим вважається розчин із харчової соди із співвідношенням 1 столова ложка на один літр води. Деякі власники апаратів використовують миючі засоби для посуду без віддушки. Розлучається у співвідношення 5мл на 5 літрів води. Ще один підручний спосіб - намилити у відрі близько половини бруску мила. Який би ви не вибрали варіант, завжди рясно промивайте систему.

Про що треба знати!

Після кожного доїння промивайте всі внутринощі, особливо в спекотну погоду.

У пульсатор в жодному разі не повинна потрапляти жодна рідина.

Остерігайтеся потрапляння води у вакуумні шланги. Після запуску вона потрапить у насос і призведе до його поломки.

  • Як і чим мити доїльний апарат
Автор -