Як доїти корову доїльним апаратом

Як доїти корову доїльним апаратом


Багатьох зупиняє покупка доїльного апарату через нерозуміння як ним користуватися і яку має перевагу при щоденному доїнні. Якщо людина усе життя звикла доїти руками, то весь процес здається занадто складним, а усі шланги страшними. Навіть купивши мехдодойку не від разу у вас вийде зробити усе правильно. Потрібен хтось, хто міг би все показати і пояснити нюанси. Проте, після прочитання невеликий інструкції та перегляду відео, де детально освячують всі подробиці, все дуже швидко зможите освоїтись.

Навіщо потрібен доїльний апарат

Жінка на відео ділитися досвідом, як вона протягом 3 років доїла руками, а з появою п'ятої корови вирішили полегшити свою працю. Причому дві з них трапились тугодойні.

Дає поради як підготувати сарай, тому що в ньому потрібно мати тверду підлогу, наявність електрики і підтримання температури в зимовий період вище +5 градусів.

Розповідається як привчити корову до доїльного апарату.

Ділитися досвідом як правильно надягати з першого разу склянки на соски без втрати вакууму.


Загальні правила доїння механічним способом

Перед кожним доїнням регулярно перевіряйте стан вимені на предмет пошкоджень. Не зайвим буде проводити регулярно аналізи якісті молока на відповідність санітарним нормам.

Якщо у вас більше однієї корови, то складіть порядок доїння і завжди його дотримуйтесь. Першими доять корів, які тільки що або недавно отелилися, потім необхідно молодих та здорових, а потім вже же інших. Завжди останніми треба доїти хворих корів, після чого обов'язково продезінфікувати спеціальним розчином усю систему в зборі.

До надягання сосків видоїте руками 2-3 цівки з кожного вимені. Для цього тримайте під руками спеціальну ємність для збору цього молока. Ні в якому разі не можна його залишати на підлозі, інакше незабаром можливий сильний бактеріальна спалах. Уважно оцініть візуально якість: чи немає яких-небудь згустків, вкраплень, відхилень в кольорі, фактурі. Такий спосіб видоювання сильно стимулює корову почати віддавати молоко.

Щоб уникнути появи маститу і для отримання чистого молока, потрібно перед кожним доїнням промивати і потім насухо протирати соски. У кожної корови має бути свій рушник з тканини чи паперу. Рушник перед наступним використанням треба випрати.

Увімкніть доїльний апарат і зачекайте кілька хвилин, поки насос не набере необхідні оберти і не почне утворюватися вакуум в потрібній кількості. Слідкуйте за показанням вакуумметра, інакше можете завдати каліцтва вимені у корови або кози. Переконайтеся в коректній роботі пульсатора, чи не порушена його частота.

Як тільки ви підготуєте соски і пройде близько 2 хвилин одягайте на них доїльні стакани. Переконайтеся в щільності пролягання гуми до шкіри. Колектор повинен розташовуватися прямо під вим'ям з рівномірним розподілом зусилля.

Краще трохи недодоіть апаратом, ніж передоіть. Останнє призводить до появи гіперкератозу. Тому вкрай рекомендується постійно наглядати за процесом, як тільки рівень молока стане відчутно знижуватися - пора від'єднувати доїльні стакани. Останні кілька видоєк зробіть руками.

Не тягніть з силою доїльні стакани після завершення роботи. Зачекайте, поки впаде вакуум після відключення агрегату. Це вбереже мехдойку, а також корову від маститу.

При великому поголів'ї після зняття підвісної частини обробіть кожен сосок розчином з антисептичними властивостями. Це знизить ризик передачі можливих захворювань від однієї корови до іншої і просто в профілактичних цілях. Містить легко лікується на ранніх етапах, а дотримання норм гігієни - відчутно знизить ризик появи запальних процесів.

Вкрай рекомендується після кожного використання промивати допустимими миючими засобами всю систему, особливо якщо з якоїсь причини апарат якийсь час не використовуватиметься. Залишки молока є відмінною середовищем для розвитку різноманітних бактерій, які в наслідок можуть заподіяти шкоди здоров'ю людини. Протирайте від бруду всю поверхню доїльного апарату, особливо в місцях зіткнення з руками.

Проводьте заміну сосковой гуми і шлангів за регламентом, як це пропонує виробник. Не забувайте замінювати все гумові ущільнювачі на нові.


Доїмо корову доїльним апаратом


Якість відео досить аматорське, але в ньому багато порад як правильно доїти корову доїльним апаратом.

Залишайте Ваші питання в коментарях нижче.

 31.07.2017

Перейти до списку статей
Продовжити

Рекомендовані

Рекомендовані