Сепаратор

Принцип роботи

Молоко - це складний хімічний продукт, який умовно можна розділити на воду і розчинені в ній жири. Вони мають різну щільність, що дає можливість їх розділити між собою. Для цього використовують центрифугу, яка обертається з великою швидкістю. Знежирений обрат опускається вниз, а вершки піднімаються вгору. Далі вони відводяться через два зливних пристосування.

Які бувають сепаратори?

Матеріали, що застосовуються при виготовленні деталей, дуже сильно впливають на довговічність пристрою. Кожен з них по-різному переносить тривалі перевантаження. Метал має підвищену міцність, а пластик дешевший, а значить більш доступний для населення. Виходите зі своїх потреб. Для побутового використання підійдуть прості моделі, а для регулярного отримання вершків з якого буде робитися масло, сир на продаж беріть професійні комплектації.

Електричні сепаратори для молока

У господарствах, де дуже часто переробляють молоко з великим поголів'ям рогатої худоби не обійтися без електричного приводу. Під час роботи пристрою можна займатися сторонніми справами. Ціна на них формується в залежності від застосовуваних матеріалів. Чим більше металу, тим нижче ризик його пошкодження від випадкового падіння, удару, краще відводиться тепло від мотора. Різниця не така вже й велика, щоб на цьому економити.

Ручні сепаратори для молока

Для сепараторів з ручним приводом не потрібно електромережі. Їм можна користуватися в будь-яких умовах. Досить обертати спеціальну ручку, яка через привід передає оберти барабану. Вам треба зробити 50-60 обертів рукояткою за хвилину і барабан розкрутиться до 9000-10000. Продуктивність трохи нижче електричних, до 80 літрів за годину.
Серед переваг: безшумність роботи, низька ціна, легка вага, довговічність. Якщо ви не збираєтеся часто відокремлювати вершки, то можете розглянути цей варіант для себе.

Матеріал корпусу і деталей
Для здешевлення конструкції корпус роблять в трьох варіантах. Найдешевший з поліпропілену. Він підійде тим, хто не збирається їм занадто часто користуватися, акуратно відноситься до техніки, що не передає по руках, зберігає в теплому приміщення. Більш міцний з комбінування металу і поліпропілену. Найдорожчий буде з повністю металевого корпусу.
Залежно від моделі алюмінієві сплави застосовуються в барабані, приймачі вершків і обрата, камері поплавця, приймач молока.
Не бійтеся полікарбонатних матеріалів. Вони мають досить відчутними перевагами:
  • Деталі не схильні до корозії
  • Чи не вступають в хімічну реакцію як алюміній з кислотами і лугами
  • Менший рівень вібрацій за рахунок поглинання високочастотних коливань
  • меншу вагу
  • Можна мити в посудомийній машині

Як сепарувати молоко

Перед першим сепаруванням за допомогою миючих засобів або мильним розчином з температурою 40-50 ° С ретельно промивають весь посуд і деталі барабана. Потім промивають великою кількістю води.
Налаштуйте гвинтом одержувану жирність вершків. Чим вони густіше, тим менше вийде їх кількість, а більша частина молока піде у відходи.
Найкраще молоко відділяється відразу після доїння або підігріте до 35-40 ° С. Обов'язково його перед цим процідить і вилийте в чашку приймача молока. Увімкніть клавішу вимикача. Через 30-40 секунд барабан досягне повністю швидкості обертання. Відкрийте кран, щоб його загострений край ручки зiвпав з рискою на кромці приймача молока.
Після закінчення роботи почекайте поки не припиниться вихід вершків і обрата. Поверніть ручку в положення закрито. Відставте ємності з отриманими продуктами в сторону. Тепер треба промити сепаратор. Для цього влийте в нього 3 літри теплої води і пропустить її через сепаратор відкривши кран. Далі його треба повністю розібрати, промити під краном все вузли від жирної плівки.

Сепаратори «Мотор Січ»

В Україні найпопулярнішими вважаються по співвідношенню ціна-якість сепаратори для переробки молока «Мотор Січ». Вони виготовляються на однойменному підприємство розташованого в місті Запоріжжя, яке займається також виробництвом авіатехніки, агротехніки, мотопил, товарів для будинку.
Для побутових потреб і фермерських господарств випускаються відцентрові сепаратори «Мотор Січ-100». Вони поділяють молоко на вершки і очищене від забруднень знежирене молоко. Електричний привід потужністю 60 Вт має продуктивність 100л / год. Ставлення вершків до обрату регулюється в діапазоні 1: 4-1: 10. Залишковий вміст жиру в сироватці не більше 0.05%. Місткість чаші для молока  12 літрів.
Є різні відгуки про сепаратори «Мотор Січ». Частина з них негативні, але не завжди виправдані. Багато в чому довговічність пристрою залежить від умов експлуатації. На його роботу впливає зміни напруги в електричній мережі. Тому, по можливості треба поставити стабілізатор. Переробивши 20-24 літрів молока повністю розбирають кожен вузол і потім промити. Після кожної години безперервної роботи давати електродвигуна охолонути.
У нинішній момент на ринку з'являються підробки з Китаю з такою ж назвою. Їх пропонують за нижчими цінами. Це відбивається на якості матеріалів і збірки. У разі поломки у вас не буде можливості звернутися в сервісний центр по гарантії.

Сепаратор СНМ-100-18 (метал), Мотор Січ
3 900 грн
На складі Код товару: 200402
Сепаратор Мотор Січ СЦМ-100-18 виготовлений повністю з металу. Його використовують для отримання вершків з незбираного молока. Після переробки залишається обрат. Це повністю знежирене молоко. Його так само використовують в домашньому господарстві для отримання інших продуктів. В результаті проціджув..
Сепаратор СНМ-100-15 (метал + поліпропілен), Мотор Січ
3 350 грн
На складі Код товару: 200401
Сепаратор Мотор Січ СЦМ-100-15 виготовлений з металу і поліпропілену. Його використовують для отримання вершків з незбираного молока. Після переробки залишається обрат. Це повністю знежирене молоко. Його так само використовують в домашньому господарстві для отримання інших продуктів. В результаті пр..
Сепаратор СНМ-100-19 (поліпропілен), Мотор Січ
3 050 грн
На складі Код товару: 200403
Сепаратор Мотор Січ СЦМ-100-19 виготовлений повністю з пластика. Його використовують для отримання вершків з незбираного молока. Після переробки залишається обрат. Це повністю знежирене молоко. Його так само використовують в домашньому господарстві для отримання інших продуктів. В результаті процідж..
Сепаратор для молока ЭСБ-02 електричний, Пензмаш
2 750 грн
На складі Код товару: 200404
Сепаратор для молока ЕСБ-02 з електродвигуном проводиться в Росії на підприємство «Пензмаш». Початок виробництва розпочато ще за часів СРСР, тому до поточного часу виявлено і потім усунуто багато недоліків. Він є дешевшим варіантом сепараторів «Мотор Січ». Дана модель є абсолютно пластикової: чаша, ..
Сепаратор для молока Р3-ОПС ручний, Пензмаш
2 110 грн
На складі Код товару: 200405
Ручні сепаратори для молока користуються попитом при невеликих і рідкісних обсягах переробки молока. До таких моделей відноситься Р3-ОПС виробництва Пензмаш в Росії. Передавальне число шестерень таке, що, обертаючи ручку з частотою близько 65 оборотів в хвилину, швидкість барабана складе 10000 об / ..
Сепаратор-маслобойка Р3-ОПС-М ручний, Пензмаш
2 100 грн
На складі Код товару: 200406
Р3-ОПС-М є унікальним апаратом, в якому поєднаний сепаратор і маслобойка. Сепаратор Р3-ОПС-М комплектується двома чашами. Одна стандартна з відкриті верхом, в яку заливають молоко для переробки. А ось друга вже з кришкою від розбризкування з «міксером» всередині, який обертається. Для отримання масл..
Показано з 1 по 6 із 6 (всього 1 сторінок)